Diagnostika

Co je autodiagnostika
Vozidla vyráběná od roku 1995 (ale i dříve) jsou vybavena řídícími jednotkami, které řídí a kontrolují určité skupiny elektroniky ve vozidle. Jedná se především o řídící jednotky motoru, automatické převodovky, klimatizace, systému ABS, centrálního zamykání, přístrojového panelu, systému Airbag a mnoho dalších. Všechny jednotky jež se ve vozidle nacházení jsou mezi sebou propojeny diagnostickou sběrnicí, která je vyvedena do diagnostické zásuvky vozu OBD2 (EOBD). Pomocí této zásuvky a účinného diagnostického nástroje lze zjistit jestli v paměti závad všech řídících jednotek, které se v daném vozu nacházejí nejsou uloženy závady. Dále lze zkontrolovat všechny měřené veličiny, které jsou vstupními parametry pro řídící jednotky, dodatečné signály a přizpůsobení. Ve většině případů je výskyt závady uložené v paměti řídící jednotky signalizován rozsvícením příslušné kontrolky v panelu přístrojů. Ovšem ne vždy se na tuto skutečnost můžete spolehnout.Proto se doporučuje minimálně 1x za rok provést kompletní diagnostický test všech elektronických systémů ve voze.

Pomocí sériové diagnostiky lze u některých vozů aktivovat dodatečné funkce a provádět různé úpravy (reset servisních intervalů, přizpůsobení klíčků k zapalování, odhad počtu najetých kilometrů a mnoho dalších). Více o těchto možnostech se dozvíte zde.

Zákazník po provedení takovéhoto testu obdrží diagnostický protokol s výpisem všech řídících jednotek, které se ve voze nacházení a s výpisem paměti závad těchto řídících jednotek


Které vozy lze diagnostikovat
Nově disponujeme profesionálním diagnostickým testrem od firmy BOSCH a to BOSCH KTS570 s vestavěným dvoukanálovým osciloskopem. Nově tak svým zákazníkům můžeme nabídnout diagnostiku elektroniky pro téměř všechny vozy. Pro více informací nás neváhejte kdykoliv kontaktovat telefonicky nebo e-mailem.