Tacho

Úprava dat - přístrojový panel
Dnes vyráběné automobily jsou vybaveny digitálním ukazatel celkové ujeté vzdálenosti. Tento digitální ukazatel je integrován v panelu přístrojů. Je-li třeba hodnotu celkové ujeté vzdálenosti změnit (např. výměna panelu přístrojů) lze pomocí speciálního nástroje tuto hodnotu změnit na Vámi požadovanou. V současné době jsme schopni tuto hodnotu změnit na všech vozidlech koncernu VW vyráběných do roku 2007 (ať se sběrnicí K-LINE nebo CAN-BUS). Úpravu hodnoty celkové ujeté vzdálenosti provádíme výhradně přes diagnostickou zásuvku vozu (nerozebíráme panel přístrojů) a při úpravě nehrozí žádné riziko poškození panelu. Chcete-li vědět jestli je možné hodnotu změnit i na Vašem voze neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Upozornění: Úpravu stavu počtu najetých kilometrů provádíme pouze při výměně panelu přístrojů!!!


Úprava dat - řídící jednotka EDC15, EDC16
Řídící jednotka motoru EDC15 a v dnešní době i modernější EDC16 obsahují kromě FLASH EEPROM paměti ještě jednu sériovou EEPROM paměť. Do této paměti se zaznamenávají provozní hodnoty vozidla (např. počet najetých kilometrů tak jak si je počítá řídící jednotka motoru ze signálu rychlosti vozu, dále pak také počet programovacích pokusů EDC16). Hodnotu počtu najetých kilometrů lze pomocí speciálního software zjistit a v případě potřeby změnit na Vámi požadovanou hodnotu. Stejným způsobem i změnit počet programovacích pokusů (ať úspěšných či nikoliv). Tento údaj je důležitý v případě, že máte vůz ještě v záruce. Pokud je hodnota vyšší jak 0 tak je jisté že bylo s řídící jednotkou manipulováno a tím záruka zaniká!

V případě, že si necháte upravit hodnotu najetých kilometrů v panelu přístrojů a Váš vůz je vybaven tímto typem řídící jednotky je nutné stav změnit i v této jednotce. Solidní úpravce Vám tuto službu samozřejmě nabídne.
V dnešní době jsme schopni tuto hodnotu z řídící jednotky zjistit a také změnit na všech vozech s řídící jednotkou EDC15 po roce výroby 2000 a u některých řídících jednotek EDC16.

Upozornění: Úpravu stavu počtu najetých kilometrů provádíme pouze při výměně řídící jednotky motoru!!!