CHIPTUNING - nakupujte u odborníků

Důležité upozornění
Dejte si pozor na "levné úpravce"! V současné době je lidí a firem zabývající se zyšováním výkonu - chiptuning velká spousta. Ovšem ne všechny nabízejí kvalitní služby a seriózní jednání. Proto při výběru úpravce buďte velmi obezřetní.

Každý automobil, u kterého lze provést zvýšení výkonu - chiptuning má řídící jednotku, každá řídící jednotka má hardwaro-vé číslo (např. 0 281 011 883 - BOSCH EDC16U1), verzi firmware (např. 1037371259) a dále také verzi dat (např. 6250). Levní úpravci o této skutečnosti vůbec nevědí a myslí si, že když mají software (většinou stažen z internetu o kvalitě nemluvě) např. na Škoda Octavia II 1.9 TDi PD 77kW mohou ho nahrát do všech těchto vozů. Bohužel to může mít a ve většině případů také má katastrofální důsledky. Pro tento vůz je 7 typů jednotek a různé verze firmware.

Tyto úpravce také poznáte podle toho, že neumí upravit software řídících jednotek motoru před rokem výroby 2000 (jednotka se musí z vozu vymontovat a její paměť vyměnit za jinou, k tomu je zapotřebí speciálních nástrojů, jejiž pořízení je finančně náročné - horkovzdušná pájecí stanice, programátor).

Proto pečlivě zvažte zda se vyplatí ušetřit 2-4 tisíce Kč u "levných úpravců" a riskovat tím tak zničení motoru nebo jeho komponent Vašeho vozu v hodnotě desítek tisíc korun???