CHIPTUNING - Jak úprava probíhá

Popis provedení CHIPTUNINGU
1, Seznámení

Nejprve je se zákazníkem konzultována úprava, jaké jsou možnosti úpravy (výkonnostní parametry po úpravě), dále je seznámen s dobou úpravy, cenou a záručními podmínkami.


2, Převzetí a kontrola vozu

Dále se od zákazníka převezme vozidlo a je provedena kompletní diagnostika všech řídících jednotek vozu.


3, Vyčtení a záloha originálních dat

V dalším kroku jsou z řídící jednotky motoru ECU (engine control unit) vyčtena originální data a zálohují se na CD, které zákazník obdrží po úpravě svého vozu. Jako jedni z mála v ČR upravujeme vždy originální data vyčtená z řídící jednotky motoru daného vozu.


4, Úprava dat

Dalším a nejdůležitějším krokem je samotná úprava originálních dat vyčtených z řídící jednotky motoru. Úprava probíhá pomocí speciálního software.


5, Zápis upravených dat

Dále se zpět do řídící jednotky motoru nahrají upravená data stejným způsobem jako byla vyčtena data originální. V případě že se jedná o řídící jednotky kde se ukládá počet programovacích pokusů je tento čítač nastaven zpět na hodnotu "0" více informací naleznete zde.


6, Jízdní zkouška

Po nahrání upravených dat následuje zkušební jízda (se zákazníkem), při které se on-line sledují důležité provozní parametry motoru. Po zkušební jízdě je opět provedena kompletní diagnostika všech řídících jednotek vozu


7, Předání vozu

Je-li po zkušební jízdě vše v pořádku a zákazník je s úpravou spokojen následuje předání vozu. Až po té zákazník uhradí cenu za úpravu a obdrží CD s originálními daty a certifikát o provedené úpravě.

Doba úpravy

Doba úpravy je v rozmezí 1-5hod. V závislosti na daném typu vozu a řídící jednotky motoru. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.


Pohled na data (mapy) z řídící jednotky motoru